Ongebruikelijke “Greek gift” partijen

Deze week kwam ik een oude partij tegen waarin Gerard Welling wint tegen het toenmalige super jeugdtalent Etienne Bacrot met een onverwacht “Greek gift” offer.

Het commentaar van Gerard Welling is aardig om te lezen :

Etienne Bacrot was a little boy then. And he was probably intimidated by two things a) after the game he was supposed to be filmed for TV b) noticing a little boy at my table, and not realising who this talent was ( nor that he was my opponent ), I told him as friendly as I could that in a matter of minutes my opponent would turn up to take that chair.. “But I am your opponent” said the little guy ..

Ook zeer de moeite waard is het fraaie “Greek gift” offer uit Kamsky-Shankland, die door Kamsky ongetwijfeld thuis was voorbereid. Deze variant met dit offer was al eens eerder gespeeld, maar was niet zo bekend nog :

De laatste partij is uitgebreid en instructief geannoteerd door een schaakmeester hier (weblink) :

Geef een reactie