Spielmann gambiet, Aljechin verdediging

In de Rapid competitie deze Dinsdagavond kwam ik in een voorbereide variant die wellicht leuk en interessant is om te delen. Op Internet had ik in de laatste weken deze variant diverse malen op het bord. Het Spielmann gambiet is genoemd naar Rudolf Spielmann. Hier eerst een partij van Spielmann zelf uit de match tegen Salo Landau, 1933.

Vanavond speelde ik tegen Yannick dezelfde variant.

Conclusie : Het Spielmann gambiet is een leuk gambiet voor aanvalsspelers, zeker in snelschaak en rapid partijtjes. GM Hector speelde het trouwens ook minstens 5 maal in gewone partijen. Zelf speel ik soms graag met wit de Pc3 variant omdat je als wit in de hoofdvarianten van de Aljechin verdediging erg goed op moet passen. Voor je het weet ben je de pion op e5 of d4 of c4 opeens kwijt. De Aljechin verdediging heeft geen erg goede naam op top niveau maar je walst er niet zomaar overheen met wit. GM Nigel Short speelde eens een match tegen Aljechin verdediging expert GM Lev Alburt. Lev Alburt verloor de match maar dat lag niet aan de openingen, las ik.

Partij Spielmann-Landau met Stockfish evaluaties (weblink).

Hier nog wat meer partijen met dit gambiet (weblink).

En alle partijen Spielmann-Landau (weblink).

Meer over Rudolf Spielmann, diverse wikipedia pagina’s met verschillende inhoud :

https://nl.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Spielmann (Nederlands)

https://de.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Spielmann (Deutsch)

https://en.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Spielmann (English)

 

Geef een reactie